Преземач на видео на Твитер

Преземете видеа на Twitter, GIF, слика и MP3 од твитови

🔥 New: Insacret.app - Secret Instagram Story Viewer
🚀 New Features: Twitter Private Downloader

SnapTwitter - Твитер видео симнувач

SnapTwitter е ефикасен и брз Twitter Video Downloader дизајниран за преземање видеа Twitter. Оваа алатка им овозможува на корисниците да зачувуваат видео содржини, GIF, слики од Twitter со само неколку кликања. Едноставно залепете ја врската Tweet во апликацијата. SnapTwitter потоа ќе го започне процесот на преземање, обезбедувајќи го видеото во избраната резолуција. SnapTwitter е направен да биде лесен и оптимизиран за брзина. Се фокусираме на најдоброто корисничко искуство.

Нашиот преземач на Твитер работи на кој било веб-прелистувач, поддржува преземање видео на Twitter на прелистувач без инсталирање софтвер. Работи совршено на сите прелистувачи и уреди: Chrome, Firefox, Opera, Edge, компјутер, таблет, iPhone, Android.

HD Twitter Video Downloader

Како да преземате видеа од Твитер и Твитови

 1. 1

  Отворете ја апликацијата Twitter на вашиот телефон или посетете ја веб-локацијата Twitter.com.

 2. 2

  Најдете го видеото што го содржи видеото или GIF што сакате да го преземете на Twitter.

 3. 3

  Кликнете на копчето Сподели и потоа изберете Копирај врска до твит за да ја копирате URL-адресата на твитот на вашата таблата со исечоци.

 4. 4

  Отворете го SnapTwitter и залепете ја копираната врска во полето за внесување и притиснете го копчето Преземи.

 5. 5

  Изберете ја опцијата и квалитетот на видеото и притиснете го копчето Преземи за да зачувате содржина на вашиот уред.

Преземете видеа на Твитер

SnapTwitter е брз и лесен преземач на видеа на Твитер. Им овозможуваме на корисниците лесно да снимаат и зачувуваат видеа од Twitter. Без разлика дали се работи за интересен говор, смешно видео или едукативен туторијал, корисниците можат да ги преземат тие видеа и да ги гледаат насекаде. SnapTwiter е ефикасен симнувач на Твитер направен за да добие висококвалитетна содржина од Twitter, Instagram за неколку секунди.

Преземете слика на Твитер

SaveTwitter не е само за видеа и GIF. Исто така, ви помага да преземете слика од твит. Ако сакате да зачувате слика од твит, само копирајте ја врската на твитот и залепете ја во нашиот преземач. Кликнете на Преземи и сликата ќе се преземе во вашиот уред. Twitter Image Downloader ќе ви помогне да го зачувате Twitter на Image со едноставни чекори. Тоа е едноставно и лесно.

Преземете го Твитер GIF

Дали некогаш сте ги виделе тие анимирани слики на Твитер? Тие се познати како GIF. SaveTwitter може да ви помогне да ги преземете тие GIF и да ги конвертирате во MP4. На овој начин можете лесно да ги зачувате на вашиот уред. Споделете ги со вашите пријатели. Тоа е како да направите слика од подвижна слика што ви овозможува да уживате во нив во секое време без интернет конекција. Преземете GIF од Twitter во само неколку едноставни чекори.

Најчесто поставувани прашања

Што е преземач на видео на Твитер?

Twitter видео преземач е алатка за преземање видео од Twitter. Брзо зачувајте и преземете која било содржина на Twitter, овозможувајќи офлајн гледање или споделување без потреба од интернет конекција.

Може ли да преземам видеа од приватни сметки на Твитер?

Преземање видеа од приватни сметки на Твитер можеби не е можно без соодветно овластување. Повеќето преземачи на видеа на Twitter се дизајнирани да работат со јавно достапни содржини. Наместо тоа, можете да преземете која било јавна содржина од Твитер колку што сакате.

Дали SnapTwitter е бесплатен за користење?

Секако, нашата услуга е потполно бесплатна. Нема скриена такса или давачки. Можете да преземате видеа, слики, GIF и MP3 на Twitter без да се наплаќате. Алатката обезбедува практично и бесплатно решение.

Дали треба да инсталирам софтвер за преземање видеа на Твитер?

Не треба да инсталирате дополнителен софтвер за преземање видеа на Twitter. Нашата алатка работи самостојно на веб-прелистувач. Сè што треба да направите е да залепите врска и да го притиснете копчето Преземи.

Како да преземете GIF од твит?

Можете да преземете GIF на Twitter овде. Копирајте ја врската за твит → Отворете го SnapTwitter → Залепете ја врската со твит → Започнете преземање GIF → Зачувајте го GIF

Како да преземете слика од Твитер?

Можете да ја користите нашата алатка Twitter Image Downloader. Оваа алатка ви овозможува да преземате слики од Twitter.

Како да преземете видео на Твитер на iOS?

За iPhone, треба да користите прелистувач Safari. Одете на SnapTwitter.io → Залепете видео врска на Twitter → Преземете (Видете ги упатствата овде).

Дали треба да се најавам на мојата сметка на Твитер?

Не, SnapTwitter не треба да се најавува на вашата сметка на Twitter. Наместо тоа, SnapTwitter прави се за вас. Сè што треба да направите е само да го притиснете копчето Преземи.

Може ли да користам SnapTwitter на мобилни уреди?

Да. Нашиот преземач на видео на Twitter е компатибилен со мобилни уреди, вклучувајќи таблет и компјутер. Можете да пристапите до SnapTwitter преку веб-прелистувачи на мобилни уреди. (Видете ги упатствата овде)